Domov Krátke fakty a zaujímavosti Krátke fakty a zaujímavosti #20

Krátke fakty a zaujímavosti #20

Autor: Saša

Prinášame Vám pravidelnú dávku faktov a zaujímavostí, vďaka ktorým sa určite dozviete niečo nové.

Zdroj info, Foto: Wikimedia

Na rozdiel od bežných koncertov sa koncert Metallicy na Antarktíde konal bez tradičného zosilnenia kvôli krehkému prostrediu ľadového kontinentu. Zosilňovače boli namiesto toho uzavreté v izolačných skrinkách so zvukom prenášaným do publika cez slúchadlá.

Zdroj info, Foto: YouTube

Spoločnosť PET fľaše rozdrvila, recyklovala a spracovala na vlákno a vytvorili tak 4 000 kg látky. Nadrozmerné tričko šilo 15 krajčírov spolu so 60 dobrovoľníkmi. Dlhé bolo 93,2 m a 62,73 m široké. Po potvrdení svetového rekordu záznamu a zhotovení fotografií bol rekordné tričko odstránené, následne sa z neho vytvorilo 10 000 košieľ normálnej veľkosti a odovzdali ich znevýhodneným deťom v Indii.

Zdroj info, Foto: YouTube

Kapitán Henry Morgan bol v 17. storočí dobrodruhom, moreplavcom a známym sa stal počas pôsobenia v Karibiku, kde plienil španielske sídla. Patril medzi najznámejších a najúspešnejších korzárov v dejinách. V súčasnosti sa jeho meno spája s jedným z najpredávanejších rumov na svete.

Zdroj info, Foto: Pexels

Vtáčik Larry je pomenovaný po Larry Joe Bird, bývalom americkom basketbalistovi, ktorý je považovaný za jedného z najlepších basketbalistov v histórii. Svoj tím doviedol trikrát k víťazstvu vo finále NBA.

Zdroj info: ISBN 978-80-551-2050-8, Foto: Pexels

Mohlo by Vás zaujímať